O szkole

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Stalowej Woli (SMS Stalowa Wola) to unikalna inicjatywa, powstała w wyniku zapotrzebowania na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Szkoła rozpoczyna działalność we wrześniu 2020 roku, zapraszając we własne progi najzdolniejszych młodych adeptów z regionu.

Szkoła ma na celu kompleksowy rozwój zawodnika w ujęciu sportowym i dydaktycznym, jednocześnie przygotowując do udziału w profesjonalnych rozgrywkach na szczeblu zawodowym oraz kolejnych etapu edukacji (odpowiedzialne podejście do rozwoju młodego człowieka).

SMS  Stalowa Wola zakłada ścisłą współpracę z Urzędem Miasta Stalowa Wola, Starostwem Powiatowym w Stalowej WoliPodkarpackiem Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, Klubem piłkarskim Stal Stalowa Wola PSA, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz szkółkami piłkarskimi z regionu Stalowej Woli i okolic.

W szkoleniu nie opieramy się o jedną myśl szkoleniową lecz staramy się z każdej metody wybrać odpowiednie elementy i przełożyć je na nasze warunki. Uważamy ,że nie ma złotej metody na wyszkolenie mistrza sportowego który osiągnie najwyższy poziom. Najważniejsze jest podejście wszystkich stron czyli sztabu trenerskiego , zawodnika oraz oczywiście jego rodziców.

Chcemy wyszkolić zawodnika który będzie uniwersalny i bez problemu dostosuje się do systemu w którym gra dana drużyna. Bardzo ważne dla nas jest wyszkolenie techniczne , taktyczne, motoryczne aczkolwiek w dużym stopniu zwracamy uwagę na szybkie podejmowanie decyzji. W treningu czas dzielimy na motorykę, technikę fundamentalną, działania indywidualne, grupowe oraz zespołowe które są spójne z pracą nad konkretną fazą gry przypisaną do danego tygodnia.

Myśląc o przyszłości chcemy sprawić aby nasi zawodnicy otaczali się wśród najlepszych zawodników w grupie gdyż tylko takie środowisko sprawia ,że dany zawodnik podnosi swoje umiejętności.

SMS Stalowa Wola jest również organem prowadzącym Akademię Piłkarską Jeżowe.

SMS Stalowa Wola podlega Starostwu Powiatowemu, ale współpracuje także z władzami Miasta Stalowa Wola. Dzięki tej współpracy zajęcia sportowe będą mogły się odbywać w miejskich i powiatowych obiektach: stadion, hala sportowa czy pływalnia. W ramach zajęć przewidziano dodatkowe formy aktywności, m.in. basen, sztuki walki JUDO oraz – co bardzo istotne – trening mentalny, motoryczny oraz specjalistyczny – pozycyjny, np. bramkarski. Wszelkie dodatkowe zajęcia treningowe mają na celu wpłynąć pozytywnie na adeptów szkoły nie tylko w ujęciu psychologicznym, ale przede wszystkim sprzyjać rozwojowi ogólnemu młodych sportowców oraz nabywaniu umiejętności i cech wykorzystywanych na boisku.

Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone w budynku Fundacji Uniwersyteckiej w Stalowej Woli przy ulicy Ofiar Katynia 8a.

Zajęcia sportowe będą odbywały się na obiektach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Każdy uczeń SMS Stalowa Wola, poza dostępem do wszystkich wymienionych obiektów, może liczyć także na regularne występy w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, a także na wyjazdy na prestiżowe turnieje zagraniczne. Młodzi zawodnicy otrzymują pełne wyposażenie marki JOMA – włącznie ze kompletami strojów, dresami oraz torbami. Pełen profesjonalizm to również dodatkowe zajęcia  przedmiotowe oraz stała opieka fizjoterapeuty.

We wrześniu 2020 roku działalność rozpoczynają IV ,V, VI oraz VII klasa Szkoły Podstawowej. Rodzice zainteresowani ofertą SMS Stalowa Wola bądź udziałem w spotkaniach tematycznych z trenerami i założycielami Szkoły proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy: